KUDÜS TURU İÇİN PASAPORT

  Kudüs Turu için pasaport gereklidir. Pasaport da en az bir yıl süreli ve çipli olmalıdır. Pasaport nasıl nereden alabilirsiniz, nasıl müracaat edilir.Pasaport Alma Adımları 1. Randevu Alma, , 2. Biometrik Fotograf Çektirme, 3. Bankaya Pasaport Harcı Yatırma 4. Randevu Tarihinde Nufus müdürlüğünde Olunmalı

1. Randevu Alma; Türkiye'nin her yerinden TC Kimlik numaranızı vererek pasaport için randevu alabilirsiniz. İnternetten randevu almak isterseniz linki tıklayınız: 

2. Biometrik Fotograf Çektirme; Fotoğrafçıdan iki adet biometrik fotoğraf  çektirmelisiniz.

3. Bankaya Pasaport Harcı Yatırma: 1 yıllık harç ve cüzdan bedeli : 303.50 TL.,2 yıllık harç ve cüzdan bedeli : 539 TL. ,3 yıllık harç ve cüzdan bedeli : 709.40 TL. ,4 yıllık harç ve cüzdan bedeli : 945.10 TL. ,10 yıllık harç ve cüzdan bedeli : 945.10 TL.  Cüzdan ve Pasaport harç bedellerini: Ptt. şubeleri, Akbank, Aktif yatırım bankası, Al Barakatürk, Alternatif bank, Anadolu bank, Arap Türk bankası, Citi bank, Deniz bank,Burgan bank,Fiba banka, Finans bank,Hsbc bank, Ing bank, Kuveyttürk Banlk, Odea bank, Şeker bank, Ziraat bankası, Türk Ekonomi bankası, Türkiye Finans bank, Garnti bankası, Halk bank, İş bank, Vakıflar bankası, Vakıf Katılım, Yapı Kredi bankası, Ziraat katılım bankası

4. Randevu Tarihinde Nufus müdürlüğünde Olma: Randevuyu aldığınıız İl veya İlçe Müdürlüğünde Randevu saatinden 10 dakika önce bulunmanız gerekmektedir.

Pasaport Çeşitleri:

1-Bordo Pasaport (Umumi pasaport: Devlet memuru olmayan standart vatandaşa verilen Pasaport.

2-Yeşil Pasapot (Hususi Pasaport: Kamu Personeli, Devlet Çalışanı, Doktor, Öğretmen, Memurlara verilen pasaport.

3-Gri Pasaport (Hizmet Pasaportu: Görev için yurtdışına giden kişilere gri pasaport verilir.

4-Siyah Pasaport (Diplomatik Pasaport: TBMM Meclis Üyeleri, Bakanlar, Orgeneraller, Valiler, Büyükşehir Belediye Başkanları gibi kişiler.

Konaklama İmkanı ve Ulaşım Seçeneklerini Detaylı Öğrenin!
BİZE ULAŞIN!